Užívajte koberec nad rámec bežných činností

Keď si ľudia zaobstarajú do domácnosti nový koberec, počítajú obvykle s tým, že im bude slúžiť len na zmäkčenie došľapu pri chôdzi. Čiastočne majú pravdu, pretože koberec je stále neprekonanou podlahovou krytinou, ktorá poskytuje najviac rozkoše, čo sa týka tepla a mäkkosti. Koberec ničím v tomto smere nenahradíte.

nohy na koberci

Ďalšou výhodou kobercov je ich celistvosť, pretože keď pokladáte na podlahu keramickú dlažbu, plávajúcu podlahu, kameň či vinyl, pri každom tomto riešení sú viditeľné škáry, a tie môžu pôsobiť rušivo, zvlášť tam, kde nie sú úplne rovnaké, a kde nebola dlažba pokladaná precízne, zatiaľ čo koberec žiadne škáry nemá.

Koberec je ale aj terén priam ideálny na posedenie, na cvičenie a naťahovanie, a zároveň na hranie hier s deťmi či s dospelými, alebo dokonca pre prácu na počítači. Niektorí ľudia na koberci presedia či preležia dlhé hodiny, a majú tu dokonca rozložené občerstvenie a hrnček s kávou. Výhodou tohto prostredia je aj fakt, že ide o veľkú plochu, kde máme dokonalý prehľad, a dostatok miesta na notebook, podnos so zákuskami, a na rozloženie pracovných podkladov – máp, dodacích listov a faktúr, prospektov, strihov na šaty atď.

posedenie na koberci

Koberec musí byť čistý

Ak budete čokoľvek vykonávať na koberci, mali by ste sa najskôr postarať o to, aby bol jeho povrch dokonale čistý, ale ak sa domnievate, že to zvládnete s obyčajným vysávačom, potom sa mýlite, pretože tieto mechanizmy odstránia iba zlomok nečistôt. Väčšina z nich na koberci zostáva prilepená na kobercové vlákna, kde vytvára mazľavý, zašednutý a tiež zapáchajúci povlak. Problém kobercov je hlavne ten, že je to tkanina, a že sa po nich chodí najčastejšie v ponožkách, alebo naboso.

Z bosých chodidiel a z ponožiek sa do koberca postupne vtiera pot s baktériami, a časom sa práve baktérie postarajú o to, aby pot začal byť výrazne cítiť, ako keď si na sebe ponecháte týždeň nosené, silne prepotené ponožky.

Vyšliapané cestičky, škvrny a zápach koberca sú potom jasným dôvodom, povolať profesionálov na čistenie kobercov v Poprade Veľká.

This entry was posted in Business. Bookmark the permalink.