Domov s energetickým certifikátom

S energetickým certifikátom sa čoraz častejšie stretávajú aj obyvatelia bytov. Pri predaji či prenájme nehnuteľností. Energetický certifikát je posledné roky súčasťou množstva nehnuteľností. Veľký boom nastal pri obnove starších nehnuteľností, kedy si viacero domácnosti podalo požiadavku na grant od štátu v podobe financií na rekonštrukciu staršej nehnuteľnosti. Staršie nehnuteľností, ktoré mali starú strechu, neboli zateplené či používali na vykurovanie a ohrev vody nekvalitnú technológiu v podobe plynového či elektrického kotla mali oveľa vyššiu mesačnú spotrebu energie ako nehnuteľnosti, ktoré sú vybudované podľa novej legislatívy.

energetický certifikát

Nová legislatíva určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia, dodržať maximálnu energetickú triedu v hodnote A0. A to znamená, že ak sa rozhodnete stavať dom, pri kolaudácii musíte dokladovať energetickú triedu svojej nehnuteľnosti a to v najvyššej prípustnej miere A0. A práve s tým pomôže energetický certifikát. Pri energetickom certifikáte sú znázornené spotreby energie vašej domácnosti, vďaka ktorej je nehnuteľnosť zaradená do energetickej triedy. Vyhotoviť energetický certifikát nie je nič zložité, ale sami to nezvládnete. Pomôžu vám s tým odborníci certifikaciabudovy.sk. Pomocou moderného príslušenstva v podobe termo kamier sa zamerajú na spotrebu energie vašej domácnosti, zohľadnia zateplenie nehnuteľnosti, používané technológie na vykurovanie či ohrev vody a z výsledkov vypočítajú energetickú triedu budovy.

energetický certifikát

Energetický certifikát je v dnešnej dobe povinnosťou pre novostavby ku kolaudácii, ale tiež ho budete potrebovať, ak sa rozhodnete pre obnovu staršej nehnuteľnosti. Nie je to povinnosť, ale energetický certifikát sa v období zvyšujúcich cien energií čoraz častejšie vyskytuje aj pri predaj či prenájme bytov. Nájomca či kupujúci môže od vás vyžiadať energetický certifikát, v ktorom sa dozvie reálnu spotrebu nehnuteľnosti. Certifikaciabudovy.sk vyhotoví energetický certifikát na každú príležitosť. Cenu energetického certifikátu domu nájdete na internetovej stránke certifikaciabudovy.sk.

This entry was posted in IT. Bookmark the permalink.