Boli ste u doktora?

Boli ste už niekedy u doktora? U doktora bol snáď každý aspoň párkrát v živote. Najčastejšie ľudia k doktorovi chodia s takými tými primitívnejšími chorobami ako je chrípka, kašeľ, bolesť v krku, alebo napríklad angína. To ale nie je všetko. Čo ak vám doktor zistí niečo vážne? Pacient má právo získať prvú kópiu svojho lekárskeho záznamu. Najhoršie je to, keď ste chorí už dlhší čas a nemôžete sa z toho dostať. Veľmi dobre viem, čo to je a ako to je hrozné. Párkrát som už tiež takto ochorela a nebolo mi vôbec dobre a choroba ako chrípka a kašeľ sa so mnou tiahla celkom dlhú dobu. A čo z toho vzišlo nakoniec? Nakoniec som zistila, že choroba prišla skoro vždy vo chvíli, keď som sa nejakým spôsobom stresovala a mala som horšie obdobie.

x

A potom som si uvedomila, že práve stres ovplyvňuje veľa psychiku a aj stav človeka po fyzickej stránke. Takže väčšina chorôb vzniká práve zo stresu.. no dobre. A čo môžeme urobiť pre to, aby sme stresu predchádzali? Hneď niekoľko vecí. Prvá vec je tá, že musíme nájsť príčinu, prečo sa stresujeme. To nikto iný nenájde, iba my sami. Takže si stačí v kľude sadnúť a uvedomiť sa, čo vás trápi a stresuje. Môžu to byť rôzne veci.

s

Môžete sa hádať vo vzťahu, zažívať rodinné problémy, v práci, alebo vám napríklad niekto umrel. Dôležité je sa však sústrediť sám na seba a snažiť sa, aby nám bolo lepšie. Čo nám pomôže, že sa budeme stresovať? Akurát na tom budeme všetci horšie. A vy si tak ľahko stresom privodíte chrípku a potom budete kašľať, nebude vám dobre a budete sa cítiť mizerne. A to je to najhoršie. Snažte sa, aby vám bolo čo najlepšie a uvidíte, že to pôjde. Všetko má vždy nejaké riešenie, aj keď to tak nevyzerá alebo si to nemyslíte. Stačí len porozmýšľať nad tým, ako ten problém vyriešiť… Tak sa do toho dajte, nech sa dozviete všetko, čo potrebujete.

This entry was posted in Business. Bookmark the permalink.