Zvieratá ako priatelia

Zvieratá nájdeme snáď v každej domácnosti, pokiaľ niekto na ne nie je alergický, alebo ich jednoducho doma nechce. Najbežnejšie zvieratá sú práve pes a mačka, s ktorými sa ľudia dokážu aj pohrať, ponaháňať, respektíve ich môžu mať pokojne v interiéry svojho domova. Viete si zaobstarať psa, ktorý je malý alebo veľký a najlepšie je, keď ho máte od úplného malička, pretože si ho viete vycvičiť presne podľa seba. Takto si zvykne na vás a bude počúvať priamo len vás. Vycvičenie je niekedy problematické, pretože nie každý človek má na to trpezlivosť. Ak si však psíka vycvičíte, určite sa stane vašim najlepším priateľom. Psy dokážu vycítiť naozaj všetko. Takže ak vás niečo trápi, ste smutní alebo naopak ste šťastní a neviete, čo so sebou, práve pes bude pri vás za každej situácie.  

Psí pohľad

Pokiaľ ho máte dnu, určite vám vie narobiť šarapatu a vy sa nad ním rozčuľujete. No darmo mu vynadáte a potrestáte ho, keď vám nerozumie. Pokiaľ sa však naňho hneváte, alebo jednoducho kričíte, vie že je zle a dokáže na vás pozrieť takými očami, že vás úplne obmäkčí. Pokiaľ bývate v byte a chcete psíka, musíte si uvedomiť aj to, že chodíte do práce a nebudete s ním nonstop doma. Budete ho musieť naučiť na venčenie a zároveň ho musíte naučiť na to, že budete odchádzať do práce a on ostane sám doma. Susedia by sa určite nepotešili, keby celý čas, ako budete preč, robil bordel a štekal.  

Hrajúca sa mačka

Ak si naopak chcete zariadiť domov mačku, tá vám teda štekať nebude. Nenarobí vám ani taký neporiadok ako pes, pretože mačky bývajú kľudnejšie. Postačia vám misky na vodu a jedlo, nejaký vankúš na spanie a malá hračka. Vie sa vyhrať s čímkoľvek, čo jej dáte. Nezje toho veľa, takže vás to nezruinuje. Zároveň veľmi rada spáva pri svojich majiteľoch, takže máte o teplo postarané. Nemôžete ju ale vycvičiť ako psa. Avšak na toaletu ju viete ľahko naučiť a nič viac vám netreba, pretože vám nenarobí také problémy ako pes. Je len na vás ako sa rozhodnete. Pokojne si môžete zobrať aj psa aj mačku, no budete ich musieť na seba odmalička naučiť.   

This entry was posted in Zvieratá. Bookmark the permalink.