Rozdiel medzi odolnosťou plastovej obálky bez bubliniek a s bublinkovou fóliou zistíme až v praxi

Každý z nás určite rád prijme zásielku, v ktorej je darček určený preňho, tomu sa všetci potešíme, ale radosť nám môže skaziť rozbitý či inak znehodnotený obsah zásielky. Na to, aby sa to nestalo, sú určené aj typy obálok, ktoré do určitej miery dokážu zabrániť zvlhčeniu, zašpineniu či rozbitiu alebo aj vypadnutiu tovaru z obálky. Bublinkové plastové poštové obálky sa už na našom trhu udomácnili a takmer žiadna poštová zásielka sa bez nich nezaobíde. Balíme do nich menšie kusy textilu, dokumenty, papierové listiny, tlačoviny, ale aj súčiastky či kozmetiku alebo bižutérne výrobky, všetko to, čo potrebujeme poslať a malo by zostať v pôvodnom stave. Odolný plast je výborný izolant aj pred poveternostnými podmienkami.

Zlaté tehličky v obálke radšej neposielajte...

Základ tvoria bublinkové obálky plastové obálky, ktoré sa vyrábajú z rozličných hrúbok plastu, 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, k nim pribudli aj oveľa spoľahlivejšie s bublinkovou fóliou, nalepenou na vnútornej strane obálky. Tieto bublinky sú naplnené vzduchom a ich hlavnou úlohou je obaliť výrobok tak, aby sa nepoškodil. Mechanická odolnosť týchto obálok je takisto oveľa lepšia ako pri obálkach bez bubliniek. Vrchná strana obálok je tradične v bielej farbe, ale v ponuke je aj ich čierna matná alternatíva alebo obálka v holografickej úprave so zapínaním na zip.

Najbežnejšia farba obálok je biela

Uzatváranie je bežne vyriešené lepiacim pásikom, ktorý dokonalo obálku uzavrie a obsah chráni pred vodou, špinou, prachom alebo slnečnými lúčmi. Lepiaci pásik ju uzavrie vzduchotesne, no problém je, že tento spôsob uzatvárania je iba jednorazový, nedá sa použiť viackrát ako je to pri zipe alebo posuvnom jazdcovi. 10, 50, 100 a 200 kusové balenia sú finančne výhodnejšie ako kupovať po jednom kuse, zároveň ich budete mať kedykoľvek poruke. Predmety zabalené do týchto „bubliniek“ sa tak môžu vydať na putovanie k adresátovi bez zbytočných obáv zo znehodnotenia aj na druhý koniec sveta.

This entry was posted in IT. Bookmark the permalink.