Prečo chrbát bolí

Základom je pevný základ

Chrbtica je oporou človeka. Tvoria ju stavce. Upínajú sa na ňu rôzne svaly. Efekt je ale ďalekosiahlejší než iba bolesť chrbta.. Určite všetci poznáte pojmy ako core, stred tela, jadro… Predstavujú to isté. Vnútrobrušné svaly. Tie sú zodpovedné za to, že dýchame a dokážeme byť vzpriamený. Telo ovplyvňuje jednoduchá matematika. A to – ak niekde uberieš, inde sa pridá. Ako to funguje v praxi? Ak nesprávne dýchame, zapájame svaly, ktoré by mali oddychovať. Vzniká preťaženie a nesprávne používanie ďalších nadväzných svalov. Následok? Zlé dychové vzorce, bolesť chrbta, problémy s vnútornými orgánmi… Na opačnej strane stoja svaly, ktoré mali byť použité ale nie sú. Ak svaly nepoužívame dlhodobo, klesá ich výkonnosť – sval atrofuje, ochabne. Prispieva k skracovaní svalu a šliach. Opäť prichádza bolesť. Naše telo je však natoľko adaptabilné, že za priaznivých podmienok dokáže vymazať negatívne vzorce a upraviť nesprávne návyky. Chce to ale čas, veľa času a odhodlania. Ak však nechcete zažívať bolesť chrbta častejšie než je treba, je na mieste začať preventívne precvičovať svaly celého tela.

Nevstávajte ráno s bolesťou chrbta

Ako si kto ustelie, tak bude spať

Naša posteľ je naše kráľovstvo. Je miestom, kam sa unavený po celom dni zložíme a očakávame úľavu. Vstávame ale celý boľavý a necítime si chrbát. Dôvodom je nekvalitný matrac. Jednou z možností je matrac, ktorý sme si nesprávne určili. Je príliš mäkký či tvrdí, neposkytuje odvetrávanie poprípade sa neprispôsobuje správne chrbtici. Vyskúšali ste sa už porozhliadnuť po matraci na mieru https://www.segum.sk/produkty/matrace pre Váš spokojný spánok urobia maximum.

V zdravom tele zdravý duch

Zlá strava= bolesti chrbta

Možno neuveriteľné ale je to tak. Ak naša strava nie je nutrične vyvážená, stav našich kĺbov a kostí je oslabený a svaly nepracujú efektívne. Výsledkom je zlá opora a podpora tela a následné bolesti. Je na mieste dodržiavať preto prísun základných nutrientov – bielkoviny, sacharidy a tuky. Bielkoviny sú stavebné jednotky svalov, sacharidy sú zásobárňou energie a tuky sú potrebné k životu. Myslite teda na celé svoje telo, aj na svaly. A nielen na tie ktoré vidíme, pretože aj naše srdce je vlastne sval.

This entry was posted in IT. Bookmark the permalink.