Ing. Robert Bezděk

 

 

 

 

O nás

Firma  MERA communication s.r.o.  vznikla v roku 1996, po privatizácii organizačnej zložky železníc – “Oznamovacích a zabezpečovacích dielní  Bratislava”, v ktorej  bolo  pôvodné  „Rádiové stredisko dráhy“. Úlohou  “Rádiového strediska dráhy”, zriadeného v roku 1979 bola výstavba a servis všetkých železničných rádiových sietí na území západnej polovice Slovenska.

Po privatizácii OZ – dielní Bratislava sa činnosti a náplň servisných stredísk postupne preniesli do nových firiem, do ktorých prešli aj  bývalí  pracovníci servisných stredísk OZ-dielní. V oblasti dodávok, montáže a servisu rádiostaníc pokračovala v činnosti firma MERA, neskôr MERA communication s.r.o., Bratislava.

Orientácia firmy  MERA communication s.r.o.  bola a dodnes zostáva  na  dodávku a  montáž profesionálnych  rádiostaníc pre potreby ťažkej prevádzky v podmienkach ŽSR, ako aj v oblastiach  iných  jej  zákazníkov,  napr.  meststkých  polícií,  energetiky,  stavebných  firiem a firiem  spolupracujúcich  so  ŽSR.  Nosným programom zostáva činnosť pre  ŽSR, pre ktorú si firma pravidelne obnovuje odborné školenia, skúšky a špeciálne povolenia pre činnosť u  ŽSR.

Požiadavky na vysokú  kvalitu  a  odolnosť rádiostaníc a príslušných rádiových zariadení viedli k jendoznačnej voľbe profesionálnych rádiostaníc MOTOROLA,neskôr rozšíreniu ponuky o profesionálne rádiostanice KENWOOD. Pre rádio-telefónne spojenie a prevádzače sú používané zariadenia ZETRON.  Pre realizáciu  dispečerského  riadenia a  diaľkového  ovládania  rádiostaníc  sú nasadzované  profesionálne  systémy  renomovaných  slovenských  výrobcov, ako napríklad ELVYS  Košice  a  InomaComp, Liptovský Hrádok.  Pre  napájanie zariadení sú používané napájacie zdroje a meniče firiem  S PoweR, Bratislava  a  NES, Nová Dubnica.

V oblasti antén sa postupom času vyprofilovali i v blízkom zahraničí výrobci s  výborným renomé.  Najmä  vysoko  profesionálne  antény  českej firmy G5 s.r.o. sa  výborne osvedčili aj v  podmienkach železníc. Firma   G5 s.r.o.,  ktorá  sa  už  veľmi  úspešne  presadila  na  trhoch  západnej  Európy i doma v Čechách sa stala partnerom firmy MERA communication s.r.o. pre obchodné kontakty v SR.

 

bezdek_podpis

Ing. Robert Bezděk

 

Sídlo spoločnosti

Poniklecova 27

841 07 Bratislava

Slovenská republika

Pracovisko

Bazová 4

821 08 Bratislava

Slovenská republika

Naši partneri

 

partneri_loga