Vyčistiť alebo opraviť, to sú dve odlišné činnosti, ktoré treba rozlíšiť aj v prípade poškodenia kanalizačného potrubia

Jednou z oblastí, kde je viditeľný pokrok v službách s použitím modernej techniky a postupov je čistenie kanalizačnej siete. Havárie pri upchatí potrubia sú bežné a špecializované firmy tento problém dokážu jednoducho vyriešiť vyčistením kanalizácie krtkovaním. Určité druhy poškodenia si však vyžadujú iný typ opravy. Domácnosti či iné prevádzky majú pri upchatí potrubia iba jednu požiadavku, aby bolo čo najskôr spriechodnené a opäť funkčné. Ak ide o bežné upchatie z dôvodu zanedbávania jeho čistenia, keď sa rokmi na povrchu potrubia ukladajú nečistoty až do takej miery, že oprava kanalizacie jeho priemer celkom uzatvoria, pre odbornú firmu je to bežný problém, s ktorým si poradia, pokiaľ však je potrubie natoľko poškodené a zdeformované, že jeho vyčistenie krtkovaním by nemalo efekt, je nutné pristúpiť k jeho oprave.

Staré potrubie treba nahradiť novým

Najčastejším dôvodom poškodenia potrubia sú zarastajúce korene stromov, zalomenie z dôvodu tlaku ťažkých betónových plôch či množstva zeminy, ktorej nápor potrubie nevydržalo a prasklo a podobne. Oprava sa však dá vykonať aj bez toho, aby bolo potrebné urobiť výkopy, najskôr však musia pracovníci zistiť miesto a rozsah poškodenia, aby mohli potrubie znova uviesť do prevádzky.

Čo do umývadla vylejete, to v potrubí zostane

Na túto opravu jestvuje viacero metód, no ešte predtým treba použiť prístroje na diagnostiku poškodeného miesta, trasovanie spolu s monitorovaním potrubia Mnoho potrubí vedie popod cesty či chodníky, ktoré sú vykladané dlažbou alebo asfaltom, tie sa po ich rozkopaní však musia uviesť do pôvodného stavu, a to celú opravu značne predraží. Šikovní pracovníci špecializovanej firmy však dokážu finančnú záťaž minimalizovať, majú dlhoročné skúsenosti a špičkovú modernú techniku s vybavením, k dispozícii sú nonstop aj v čase sviatkov, pôsobia na celom Slovensku, pracujú rýchlo a profesionálne, takže vaše potrubie v ich rukách bude opäť rýchlo spriechodnené.

This entry was posted in Business. Bookmark the permalink.